Kalkulácia

Druhy fúkanej izolácie

 

Aplikujeme kvalitné izolácie
spoločnosti CIUR a. s.

Táto česká rodinná firma patrí k špičkám v oblasti výroby celulózových vlákien na báze recyklovateľného papiera. Vyrába stavebné, tepelné a akustické izolácie vhodné do rodinných domov a bytových domov, škôl, škôlok, kancelárií, hospodárskych a polyfunkčných budov a do všetkých drevostavieb. Odporúčame ich aj na zateplenie všetkých druhov striech, krovov a stropov.

 

 

 

Na fúkané celulózové izolácie dávame
záruku 20 rokov

Aj preto sa nami realizované celulózové fúkané izolácie radia medzi izolácie s najdlhšou zárukou na trhu. Na záruku 20 rokov má nárok každý náš zákazník, ktorý u nás o aplikáciu fúkanej celulózové izolácie prejaví záujem. Naša profesionalita a precízny prístup k práci budú pri aplikovaní samozrejmosťou.

 

 

 

 

Na výber až 5 typov fúkaných izolácií

 

 

Climatizer Plus®

celulózová izolácia

 

CLIMAWOOD®

drevovláknitá izolácia

 

CLIMASTONE®

minerálna izolácia

 

 

CLIMASTYREN®

polystyrénová izolácia

 

CLIMAGLASS®

sklominerálna izolácia

 

 

 

 

 

 

S výberom vám pomôžeme!

Rozhodnúť sa nebude ťažké, pretože čo izolácia to iná odporúčaná konštrukcia. Z hľadiska zloženia ponúkame 5 druhov fúkaných izolácií. Základným faktorom pri rozhodovaní by mali byť podľa nás dve vlastnosti – tepelná vodivosť (v praxi: za aký čas prejde teplo daným materiálom) a fázový posun (v praxi: schopnosť materiálu udržať teplo a nepustiť ho ďalej). S výberom vám radi pomôžeme, stačí nám zavolať!

 

 

Pre ktorú by sme sa rozhodli my?

 

 

 

 

Celulózová izolácia Climatizer Plus®

Celulózová fúkaná izolácia Climatizer Plus® sa vyrába zo starého papiera. Papier je ošetrený prísadami, ktoré zlepšia jeho odolnosť voči ohňu, plesniam, ale aj hlodavcom. Izolácia je v konečnom stave upravená tak, aby bola úplne nehorľavá. Je zdravotne nezávadná a ekologická, pretože aj jej samotná výroba je energeticky úsporná. Životnosť tejto izolácie je až 50 rokov, pričom výrobca počas tejto doby garantuje minimálne zmenené izolačné vlastnosti.

 

 

Celulózová izolácia

 

 

 

 

 

 

 

Drevovláknitá izolácia CLIMAWOOD®

CLIMAWOOD® je unikátna tepelná a akustická izolácia, ktorej zloženie tvoria čisté voľné drevené vlákna. Vlákna majú klasické vlastnosti prírodného dreva – sú trvácne, stabilné a majú veľmi dobré tepelné a izolačné vlastnosti. Drevovláknitá fúkaná izolácia sa vyrába prevažne z borovicového dreva, ktoré je rozvláknené a doplnené o prísady, ktoré ochránia izolačný materiál pred škodcami a plesňami. Všetky prísady berú ohľad na životné prostredie.

 

 

Drevovláknitá izolácia

 

 

 

 

Minerálna izolácia CLIMASTONE®

Minerálna fúkaná izolácia CLIMASTONE® je vyrobená z minerálnej vlny metódou rozvláknenia taveniny zmesi hornín a ďalších prímesí a prísad. Táto izolácia je nehorľavá a preto sa hodí do priestorov, kde sú požiadavky na nehorľavosť samozrejmosťou – protipožiarne steny, konštrukcie v blízkosti komínových telies, núdzové východy, káblové šachty a podobne. Minerálna izolácia dokonale vyplní všetky škáry a ťažko dostupné miesta aj v zložitých konštrukciách.

 

 

minerálna izolácia

 

 


 

 

 

 

Polystyrénová izolácia CLIMASTYREN®

Polystyrénová fúkaná izolácia CLIMASTYREN® je vlastne fúkaný grafitový polystyrén. Polystyrénové guľôčky majú už od výroby uzavretú štruktúru a nenasakujú. Preto je táto izolácia vhodná do vlhkých priestorov alebo tam, kde je veľké či časté riziko styku s vodou. Jednotlivé zrnká majú veľkosti od 4 do 8 milimetrov a preto sa tento materiál dostane fúkaním do všetkých škár a otvorov, a to aj pri použití minimálneho otvoru.

 

 

Polystyrénová izolácia

 

 

 

 

Sklominerálna izolácia CLIMAGLASS®

Sklominerálna fúkaná izolácia CLIMAGLASS® je vyrobená zo sklenej vlny. Neobsahuje formaldehyd, takže je zdravotne nezávadná a nedráždi. Napriek svojej nízkej hmotnosti má výborné izolačné vlastnosti a používa sa aj ako akustická izolácia. Počas aplikácie nevzniká odpad ani odrezky, fúkanie je rýchle a materiál sa ľahko a rýchlo presúva. Izolácia nie je sadavá, treba si ju však nechať profesionálne nafúkať.

 

 

sklominerálna izolácia

 

 

 

 

 

 

 

Hľadáte porovnanie fúkaných izolácií na základe ich technických vlastností?

 

Porovnanie fúkaných izolácií

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia