Kalkulácia

Výhody fúkanej izolácie

 

 

Šetrite na správnom mieste!

My v Instaleme odporúčame našim zákazníkom šetriť na správnom mieste. Nižšia vstupná investícia za izolácie si môže vypýtať daň v podobe vyššej faktúry za kúrenie a chladenie. Pri výbere izolácie myslite na to, že nejde o nábytok alebo koberec, ktorý po čase vymeníte, ale o dlhodobú investíciu, ktorej vstupné náklady treba rozrátať na viacero rokov. Pri správnej aplikácii vydrží fúkaná izolácia počas celej aktívnej životnosti vašej stavby.

 

Čo je pre vás výhodnejšie a rýchlejšie? Fúkaná alebo klasická izolácia? Porovnanie sme pripravili tu:

 

 

Ktorá izolácia je lacnejšia?

 

 

 

 

 

Za cenou tejto izolácie stojí rad výhod,
o ktorých ste možno nevedeli!

Majitelia domov používajú ako najčastejší izolačný materiál minerálnu vatu alebo polystyrén. Tieto materiály majú dobré tepelné a izolačné vlastnosti, prácu s nimi zvládnu skúsenejší majstri aj sami. Pri nízkej vstupnej investícií zabúdajú majitelia domov však na dva fakty. Po práci s polystyrénom a sklenenou či čadičovou vatou vzniká pomerne dosť odpadu a odrezkov, ktoré musíte zlikvidovať ako drobný stavebný odpad na zbernom dvore, čo opäť stojí nejaké tie peniaze. A po druhé, ukladanie vaty svojpomocne je časovo veľmi náročné, pri zložitom krove vám táto práca vezme týždne. Ak neveríte, spýtajte sa známych, ktorí si vatu ukladali sami.

 

 

Porovnanie fúkaných a iných izolácií

 

 

 

 

 

 

 

Prečo sa rozhodnúť pre fúkanú izoláciu?

 

 

Ideálna izolácia pre podkrovia, strechy

 

 

Pomer cena a výkon je úžasný

 

 

Aplikuje sa veľmi rýchlo

 

 

Po skončení aplikácie neostane odpad

 

 

 

Izolácia je tvarovo stála

 

 

Ekologická a zdravotne nezávadná

 

 

Prepúšťa potrebnú vlhkosť

 

 

V lete chladí, v zime hreje

 

 

 

Má veľmi dlhú životnosť

 

 

Je tepelnoizolačná a protihluková

 

 

Má široký záber použitia

 

 

Vhodná i pre dodatočné zateplenie

 

 

 

 

 

 

Spravíme vám cenovú ponuku?

 

Cenová ponuka

 

 

 

 

Fúkaná izolácia je ideálna pre izolácie
striech a podkroví

Strechy a podkrovia sú členité konštrukcie, ktoré pri izolovaní polystyrénom alebo minerálnou vatou vyžadujú dôkladné meranie a vyriezanie potrebných častí. Nepravidelné a zložité konštrukcie obsahujú veľa spojov, špicov, otvorov či úzkych priestorov, do ktorých sa s klasickými izolantmi (vata, polystyrén) nedostanete. Nafúkaním izolácie na tieto miesta však máte istotu, že izolácia pokryla 100 % potrebného priestoru. Fúkaná izolácia sa dostane do všetkých spojov, úzkych škár, do ťažko dostupných priestorov, dutín. Tepelné mosty pri nej nemajú šancu.

 

 

Izolácia striech a podkroví

 

 

 

 

 

 

 

Fúkaná izolácia má výborný pomer
ceny a výkonu

Vstupná investícia za fúkanú izoláciu (bez ohľadu na výber typu izolácie) vám dokáže ušetriť približne 40 % tepla, ktoré by ste inak spotrebovali a zaplatili. Predpokladaná návratnosť investície sa prejaví do 2 – 3 rokov v podobe ušetrených financií za energie (teplo). A to bez ohľadu na to, aký tepelný zdroj na vykurovanie domácnosti používate. Samozrejme, inú spotrebu tepla majú domy zateplené, inú nezateplené. Na výsledné hodnoty vplýva viacerov faktorov, my poukazujeme na príklad hotovej, obývanej a zateplenej stavby.

 

 

 

 

Aplikácia fúkanej izolácie sa ráta na hodiny,
nie na dni

Aplikovanie je rýchle, po príprave priestorov sa aplikácia ráta na hodiny. Nie je treba nič vyrezávať, merať, jednoducho sa pripraví technika, vybraný izolačný materiál (celulózová izolácia, drevovláknitá, minerálna, polystyrénová alebo sklominerálna fúkaná izolácia) a začne sa s prácou. Túto výhodu ocenia najmä majitelia domov, ktorí izoláciu vykonávajú dodatočne, a teda v dome už naplno bývajú. Rýchlosť ocenia aj tí, ktorí sa do nového ponáhľajú a majú naplánovaných remeselníkov na ďalšie práce.

 

 

Vybrať druh izolácie

 

 

 

 

 

 

 

Po aplikácii fúkanej izolácie nemusíte
riešiť odpad

Odrezky, nespotrebované balenie alebo odpad pri presnom rezaní minerálnej vaty alebo polystyrénu je náročný na upratovanie aj likvidovanie, pretože do bežného komunálneho odpadu nesmie ísť. Ak vám fúkanú izoláciu robíme my, všetok nepoužitý materiál si odvezieme a žiadne „zvyšky“ vám v dome neostanú. Neplatíte za odpad, pretože ho pri aplikovaní nevytvoríme.

 

 

 

 

Fúkaná izolácia má vysokú tvarovú stálosť

Sadavosť materiálu je približne 15 – 20 % a je konečná. Pri fúkaní izolácie (záleží od typu) teda nafúkame o 20 % izolácie viac než je potrebná minimálna hrúbka. Následne izolácia „sadne“ na požadovanú hrúbku a dodatočné aplikácie nie sú nutné.

 

 

Ďalšie technické vlastnosti

 

 

 

 

 

 

Fúkané izolácie sú ekologické
a zdravotne nezávadné

Neobsahujú žiadne škodlivé prísady alebo zmesi, ktoré by mali dopad na vaše zdravie. Napriek tomu si svoje tepelnoizolačné vlastnosti ponechávajú. Materiály sú ekologické, napríklad celulózová fúkaná izolácia sa vyrába zo starého papiera, drevovláknitá zase z drevených vlákien.

 

 

 

 

Oceníte aj paropriepustnosť fúkanej izolácie

Tým, že táto izolácia prepustí potrebnú vlhkosť a paru, zabraňuje zbytočnej koncentrácii vlhkosti v priestoroch a tak chráni vašu stavbu pred rosením stien či plesnivými rohmi. Ocenia to nielen alergici.

 

 

 

 

 

 

 

V zime hreje a v lete chladí vďaka dlhému fázovému posunu

Fázový posun zabraňuje prudkému kolísaniu teplôt v dome. Práve výber vhodného izolačného materiálu zabezpečí, že je počas leta bývanie v podkroví znesiteľné, miestnosť sa neprehrieva rýchlo. Teplo zvonku zachytí práve izolačný materiál, ktorý ho v čase večera a ochladzovania postupne púšťa von. V zime zase fúkaná izolácia zachytí vykurované teplo na dlhší čas a preto extrémne prekurovanie v miestnostiach s fúkanou izoláciou nie je nutné.

 

 

Viac o fázovom posune

 

 

 

 

Fúkané izolácie majú veľmi dlhú životnosť

Možno vás aj prežijú... Ale nechajme čierny humor bokom a venujme sa faktom. Vlastnosti fúkanej izolácie sú stále a preto je aj jej životnosť dlhá. Fúkaná izolácia je trvácna, nepotrebuje opravy, úpravy, ani dodatočné aplikácie (za podmienky, že je spravená profesionálnou firmou, odborníkmi). Izolácia vydrží prakticky počas celej životnosti stavby.

 

 

Celulózová izolácia vydrží aj 50 rokov

 

 

 

 

 

 

 

Tepelnoizolačné a protihlukové vlastnosti
sú zaručené

Zákazníci sa často boja toho, že materiál, ktorý sa aplikuje fúkaním, nemusí dosadať natesno a preto ani nebude izolovať dobre. Nie je to pravda. Fúkaná izolácia nie je perie, vytvára súvislú, pevnú vrstvu, cez ktorú nepreniknú hlodavce, plesne. Zadrží potrebné teplo a dokonca izoluje hluk zvonku, čo ocení každý, kto býva pri ceste alebo v husto zastavanej lokalite.

 

 

 

 

Kde môžete fúkanú izoláciu použiť?

Fúkaná izolácia je vhodná pre všetky konštrukcie, staré aj nové. Okrem rodinných domov je možné aplikovať ju aj v hospodárskych budovách, bytových domoch, obchodných centrách alebo penziónoch. Fúkané izolácie sa oplatia aj v dreveniciach a v chatách, v drevodomoch, v zruboch. Sú ideálne pre zateplenie všetkých striech, stropov, podláh, priečok a stien. Nemusia sa aplikovať len na voľné plochy, ale aj do dutín a šikmín. Fúkané izolácie si chvália aj majitelia dvojpláštových striech, kde je všeobecne izolovanie namáhavé kvôli priestoru.

 

 

Pre aké krovy je fúkaná izolácia vhodná?

 

Fúkané izolácie a typy krovov

 

 

 

 

 

 

 

Ak hľadáte dodatočnú izoláciu pre staršie stavby, našli ste ju!

Fúkané izolácie sa používajú aj na dodatočné zateplenie v stavbách, kde v minulosti bola použitá minerálna vata, polystyrén, alebo palach. Ide najmä o staršie stavby, v ktorých sa majitelia snažia redukovať úniky tepla a uvedomujú si, že „len“ zateplenie fasády a výmena okien neprinesú uspokojujúce výsledky, pokiaľ bude teplo naďalej unikať cez strechu či podkrovie.

 

 

Viac o dodatočnom zatepľovaní

 

 

 

 

 

Presvedčili ste ma, mám záujem o nezáväznú cenovú ponuku

 

Cenová ponuka

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia