Kalkulácia

Dodatočné zateplenie konštrukcie fúkanou izoláciou

 

 

Oprava pôvodnej izolácie je náročná, ale nie nemožná

Súčasťou rozsiahlejších rekonštrukcií býva aj oprava izolácie, ktorá predtým stavbu chránila. Často sa však stáva, že pôvodná izolácia značne zdegraduje a nie je možné ju úplne odstrániť. Zároveň je však izolovaný priestor ťažko dostupný pre položenie novej izolácie. Riešením je fúkaná izolácia, ktorá sa dostane všade a bez nutnosti rozoberania konštrukcie. Fúkanú izoláciu je možné aplikovať aj na už existujúcu izoláciu a vykonať tak dodatočné zateplenie bez nutnosti odstránenia pôvodnej izolácie – polystyrénu či minerálnej vaty.

 

 

 

 

 
 

Najčastejšie problémy s izoláciou počas rekonštrukcie stavby

 

 

 

 

 

Problém č. 1: izolácia zdegradovala, je na, alebo za hranicou životnosti

Na izoláciu sa najčastejšie používa minerálna vata. Tá sa používala často aj v minulosti, rovnako ako palach, alebo škvara. Tieto izolanty však časom strácajú svoje tepelnoizolačné vlastnosti. Ak nie sú položené kvalitne, môžu odstupovať od hrán či škár. Degradujú, čím vzniká priestor bez izolácie, nazývaný aj tepelný most. Práve cez tento priestor teplo prestupuje von či dnu. V zime to pre vás znamená tepelné straty, v lete sa obytné priestory môžu rýchlejšie prehrievať.

 

 

 

 

 

 

 

Riešenie: fúkaná celulózová izolácia

Nie je potrebné, aby ste pôvodnú, poškodenú izoláciu ručne povyberali a vyhodili. Je to strata času, vznikne vám takto veľa nebezpečného odpadu a práca s odstraňovaním napríklad minerálnej vaty je navyše veľmi nepríjemná. Na pôvodnú, hoci i nefunkčnú izoláciu je možné nafúkať novú izoláciu – celulózovú. Tá nielen že pokryje pôvodný izolant, ale zároveň sa dostane aj do špár a úzkych miest, v ktorých sa izolant nenachádzal. Dôkladne zaizoluje strechy či stropy a na jej životnosť a stále vlastnosti sa môžete spoľahnúť.

 

 

 

 

 

Problém č. 2: stavba alebo konštrukcia je bez izolácie

Izolácia je samozrejmou súčasťou dnešných novostavieb. Pri rekonštrukciách sa však stáva, že nám zákazníci volajú a pýtajú sa, ako je možné dodatočne izolovať staršie domy, chaty, stavby, alebo drevenice, ktoré izoláciu nemajú vôbec. Dodatočná izolácia je náročná najmä preto, že ak má stavba trámový strop, do dutiny stropu sa s klasickým doskovým izolantom či izolantom v roliach nedostanete bez toho, aby ste ho rozobrali, čo je opäť časovo aj finančne náročné. Ak je navyše podstrešný priestor úzky, znemožňuje to aj pohyb pracovníkov v priestore a na detailné ukladanie izolácie môžete rovno zabudnúť.

 

 

 

 

 

 

 

Riešenie: fúkaná celulózová izolácia

Fúkaná celulózová izolácia je vhodná izolácia aj pre dodatočné zateplenie konštrukcií. Ak vaša stavba ešte izolovaná nie je, aplikácia tejto izolácie nenaruší chod domácnosti a nezaťaží staršie typy stavieb, akými sú napríklad drevenice či vidiecke domčeky. Izolácia sa nafúka do potrebnej hrúbky v priemere za 6 hodín a pri aplikácii nevzniká žiaden odpad, ktorý by bolo potrebné zlikvidovať. Celulózová izolácia sa odporúča aj do drevostavieb, nakoľko je paropriepustná a ľahká.

 

 

 

 

 

Problém č. 3: pôvodná izolácia je zle položená, alebo nie je všade

V minulosti sa náklady za kúrenie neriešili tak, ako dnes. Výsledkom toho sú aj problémy, ktoré často riešia naši zákazníci – izoláciu majú položenú len v niektorých častiach strechy, alebo je izolácia položená nedbalo, neodborne. Ak však nechcete vyhadzovať peniaze za kúrenie do vzduchu, alebo sa v lete vo vlastných izbách saunovať, je čas nesprávne položenú izoláciu opraviť. Nekvalitne položená izolácia znižuje životnosť celej stavby, predražuje spotrebu tepla v zime a umožňuje hlodavcom a plesniam udomácniť sa pod vašou strechou alebo v podkroví.
 

 

 

 

 

 

 

Riešenie: fúkaná celulózová izolácia

Fúkaná celulózová izolácia sa dá ľahko aplikovať aj na už existujúcu izoláciu. Aplikácia na predchádzajúci izolant nemení vlastnosti celulózovej izolácie. Izolácia bude rovnako kvalitná, ako keby ste ju dávali do novostavby ako prvú, základnú. Fúkaná izolácia sa hodí na dodatočné zateplenie trámových stropov, aj dvojplášťovej strechy. Odpudzuje hlodavce, ale aj plesne, takže predlžuje životnosť konštrukcie a celej stavby.

 

 

 

 

 

Ďalšie výhody celulózovej izolácie:

 

 

 

Aplikácia je veľmi rýchla

Izolácia sa aplikuje rýchlo, v priemere máme prácu hotovú do 6 hodín. Práce na novostavbe sa vám nezastavia.

 

 

Žiadne úniky a tepelné mosty

Izolácia sa fúkaním dostane do všetkých škár, dutín aj priestorov. Obkolesí jednotlivé prvky konštrukcie a vďaka tomu neprepustí teplo von/dnu.

 

 

Príjemná klíma celý rok

V lete izolácia neprepustí teplo rýchlo dnu, klíma v miestnosti je príjemná, netreba klimatizáciu. V zime udrží nakúrené teplo vnútri a ušetrí na energiách.

 

 

 

 

Výborne akusticky izoluje

Toto ocenia najmä majitelia domov v husto zastavaných lokalitách či v lokalitách pri hlavnej ceste. Fúkaná izolácia má výborné akustické vlastnosti, hluk ostáva vonku.

 

 

Žiadne plesne, žiadne alergie

Izolácia odpudzuje plesne a je zdravotne nezávadná. Ak izolujete krov v obytnom podkroví, myslite aj na to, čo sa skrýva nad vašimi hlavami a preniká do vzduchu, ktorý dýchate.

 

 

Vhodná aj pre drevostavby

Fúkaná izolácia je paropriepustná a zároveň perfektne vyplní izolovaný priestor. Z vašej drevenice sa nestane sauna, ani chladnička – izolácia vám v lete bude chladiť, v zime hriať.

 

 

 

 

 

 

Späť na ostatné konštrukcie

 

 

 

 

 

Ukážka z našej aplikácie

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia