Kalkulácia

Zateplenie dvojplášťovej strechy fúkanou izoláciou

 

 

Problém: úzky a náročný priestor

Ide o domy v tvare kocky, klasické domy zo 60-tych až 70-tych rokov. Majú medzistrešný priestor, do ktorého sa dá vojsť, ale izolácia je v ňom náročná, pretože jeho výška je maximálne do 80 cm. Ukladať tu role sklenej vaty preto často majiteľov týchto domov od zateplenia odrádza. Ak v dome bývajú dve rodiny, alebo je rozdelený na obytnú časť na hornom poschodí a oddychovú na dolnom, majitelia citeľne vnímajú, že počas leta je klíma na poschodí nepríjemná, v miestnostiach je teplo. V zime je vrchná časť kvôli tepelným mostom náročnejšia na vykurovanie.

 

 

riešenie?

 

 

 

 

 
 

Vhodné izolácie pre väzníkový krov

 
 
 

 

 

 

 

Riešenie: celulózová fúkaná izolácia

Do priestoru medzi strechou a stropom sa dostaneme takmer vždy, zvyšok práce za nás spraví hadica, s ktorou je možné nafúkať izoláciu do všetkých strán, dutín a častí tejto strechy.

 

A výsledok?

Strecha je akusticky aj tepelne zaizolovaná, neprepúšťa teplo, čo výrazne spríjemní bývanie najmä na vrchnom poschodí. V zime sa vám na tejto rovnej streche prestane topiť sneh a zmiznú aj nebezpečné cencúle, ktoré zvyknú tieto strechy zdobiť. Tieto strechy sú často zateplené iba škvárou a po dodatočnom zateplení celulózovou izoláciou klesnú náklady za vykurovanie v dome o 30 - 40 %. Zvýši sa komfort bývania, je neporovnateľný so situáciou pred zateplením celulózovou izoláciou.

 

 

Cenová ponuka

 

 

 

 

 

 

 

Ďalšie výhody celulózovej izolácie:

 

 

Aplikácia je veľmi rýchla

Izolácia sa aplikuje rýchlo, v priemere máme prácu hotovú do 6 hodín. Práce na novostavbe sa vám nezastavia.

 

 

Žiadne úniky a tepelné mosty

Izolácia sa fúkaním dostane do všetkých škár, dutín aj priestorov. Obkolesí jednotlivé prvky konštrukcie a vďaka tomu neprepustí teplo von/dnu.

 

 

Príjemná klíma celý rok

V lete izolácia neprepustí teplo rýchlo dnu, klíma v miestnosti je príjemná, netreba klimatizáciu. V zime udrží nakúrené teplo vnútri a ušetrí na energiách.

 

 

 

 

Výborne akusticky izoluje

Toto ocenia najmä majitelia domov v husto zastavaných lokalitách či v lokalitách pri hlavnej ceste. Fúkaná izolácia má výborné akustické vlastnosti, hluk ostáva vonku.

 

 

Žiadne plesne, žiadne alergie

Izolácia odpudzuje plesne a je zdravotne nezávadná. Ak izolujete krov v obytnom podkroví, myslite aj na to, čo sa skrýva nad vašimi hlavami a preniká do vzduchu, ktorý dýchate.

 

 

Vhodná aj pre drevostavby

Fúkaná izolácia je paropriepustná a zároveň perfektne vyplní izolovaný priestor. Z vašej drevenice sa nestane sauna, ani chladnička – izolácia vám v lete bude chladiť, v zime hriať.

 

 

 

 

 

 

Späť na ostatné konštrukcie

 

 

 

 

 

Ukážka z našej aplikácie

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia