Kalkulácia

Bývate v „kocke“ a stále riešite zimu či teplo? Izolujte ju a máte po probléme!

 

V 60. a 70. rokoch 20. storočia bola väčšina domov postavená s dvojplášťovou strechou. Boli to klasické „socialistické kocky“, v ktorých nie je bývanie na vrchom poschodí vždy len príjemné. Dodatočná izolácia však tieto problémy vyrieši.

 

 

 

 

Dvojplášťová strecha a jej úskalia

Nie každý, kto býva v dome v tvare kocky s rovnou strechou vie, že táto strecha sa v skutočnosti odborne nazýva dvojplášťová. Stretávame sa so zákazníkmi, ktorí ju nazývajú iba rovná strecha, prípadne nám povedia, že bývajú v socialistickej kocke (alebo v dome v tvare kocky), a my si už typ strechy vieme rýchlo domyslieť. Dvojplášťové strechy pokrýva väčšinou plech. Vetracie otvory majú z bokov, alebo zhora. Konštrukcia pod strechou je často z dreva. Medzi strechou a stropom najvyššieho poschodia sa nachádza voľný priestor – dutina. Zväčša je však vysoká od 20 do 80 cm, pričom výška sa v rôznych častiach strechy mení a nie je konštantná. Priestor je teda ťažko prístupný, nie je pochôdzny po celej svojej ploche. Tým majú majitelia sťažené možnosti izolovania, ktorým by odstránili problémy s horúčavami či s chladom.

 

 

 

 

Prvý najčastejší problém: letné horúčavy a prehrievanie poschodia

Nezaizolovaná dvojplášťová strecha je hltačom tepla. Rozhorúčený plech všetko teplo prestúpi do obytných priestorov. Kto v „kocke“ býva vie, že na hornom poschodí je počas leta citeľne horší komfort ako na poschodí dolnom. Prehriate priestory sa počas letnej sezóny ťažko v noci vetrajú a majitelia riešia situáciu napríklad klimatizáciou.

 

Izolovanie strechy na dome typu kocka predchádza prehrievaniu miestností počas leta.

 

 

 

 

Druhý najčastejší problém: pocit chladu a topiaci sa sneh počas zimy

Tak, ako neizolovaná strecha prepustí teplo počas leta dnu, tak ho zase počas zimy prepustí von. Vy kúrite, ale neizolovaný strop a strecha teplo nezadržia. Toto teplo uniká cez strechu von a pre vás to znamená len ďalšie finančné náklady navyše. Možno ste si všimli, že na rovných strechách týchto kociek sa zvykne rýchlo topiť sneh. Dôvodom je práve nesprávna, alebo chýbajúca izolácia.

 

Izolovanie strechy na dome typu kocka predchádza ochladzovaniu miestností počas leta.

 

 

 

 

Fúkaná celulózová izolácia je pre takúto strechu ideálna!

Princíp aplikácie fúkanej celulózovej izolácie spočíva v tom, že priestor nie je potrebné nijak zvlášť vopred upraviť. To znamená, že ak sa fyzicky nevieme dostať do všetkých častí dutiny pod strechou, vôbec to nevadí. Tam, kde sa nedostaneme, dosiahne rúra, cez ktorú je izolácia nafúkaná vo vhodne hrubej vrstve. Fúkaná celulózová izolácia usadne sama, priľne na konštrukciu. Nedegraduje a zároveň umožňuje konštrukcii dýchať, takže zabráni vzniknutiu plesní. Pri fúkaní vieme zaručiť, že hrúbka izolácie bude po celej ploche rovnaká a že sa izolácia dostane aj do ťažko prístupných miest, špár, štrbín.

 

 

 

 

Rekoštrukciou kocky získate moderné, príjemné bývanie. Strechu izolujte fúkanou celulózovou izoláciou.

 

Izolovanie strechy na dome typu kocka je vďaka fúkanej celulózovej izolácii jednoduché.

 

Prečo odporúčame celulózovú izoláciu?

Pre domy v tvare kocky odporúčame pri izolovaní celulózovú fúkanú izoláciu Climatizer Plus®. Tento druh izolácie má stále izolačné vlastnosti po dobu 50 rokov, takže z dodatočného zateplenia benefitujete naozaj dlho. Fázový posun izolácie Climatizer Plus® je 6,7 hodín pri hrúbke izolácie 25 cm. To znamená, že prestup tepla počas letných dní dnu nastane až po tomto čase. Rovnako v zime dokáže izolácia udržať nakúrené teplo rovnako dlho.

 

 

 

 

Izolovali ste predtým vatou? Nevadí

Celulózová fúkaná izolácia je vhodná aj ako dodatočná izolácia. Je možné aplikovať ju bez potreby odstránenia pôvodnej izolácie. Žiadna z jej funkčných vlastností sa nestratí.  V prípade dvojplášťovej strechy pracujete s priestorom, v ktorom je skutočne sťažené pohybovanie a akákoľvek manipulácia s materiálmi. Ukladanie doskovej izolácie alebo sklenej vaty je náročné, nafúkanie izolácie je preto najrýchlejším a najpraktickejším riešením. Práca je hotová za 6 hodín a bez neporiadku.

 

 

 

 

Fotka z aplikácie fúkanej celulózovej izolácie v priestoroch dutiny pod strechou

 

Izolovanie strechy na dome typu kocka je vďaka fúkanej celulózovej izolácii jednoduché.

 

A čo ceny? Koľko stojí fúkaná celulózová izolácia?

Orientačná cena pre dom s dvojplášťovou strechou („kocka“), pri ploche 100 m2 a hrúbke izolácie 20 cm je 1 400 € s DPH. V cene je už materiál, aj aplikácia izolácie. Pre presnú cenovú ponuku nás kontaktuje kliknutím na tlačidlo nižšie. Pre orientačnú cenu využite našu kalkulačku pre výpočet ceny fúkanej izolácie.

 

 

Cenová ponuka

 

 

 

 

Zhrňme si výhody fúkanej celulózovej izolácie pri dvojplášťovej streche

  • Klasické strechy na „kockách“ v lete prepúšťajú veľa tepla dnu a v zime zase veľa tepla von. Po izolácii fúkanou izoláciou Climatizer Plus® zabránite týmto prestupom a ušetríte približne 40 % tepla, ktoré by ste počas vykurovacej sezóny museli uhradiť.
  • Úzky priestor tejto strechy nedovoľuje rovnomerné položenie klasickej izolácie – sklenej vaty. Nafúkaním izolácie však získate istotu, že izolácia je všade a v rovnakej hrúbke.
  • Fúkaná celulózová izolácia sa dostane do všetkých špár a tiež do ťažko prístupných miest.
  • V prípade, že sa pod strechou nachádza napríklad stará sklenená vata, nie je potrebné ju vybrať, izolácia sa používa aj ako dodatočný izolant.
  • Fúkaná celulózová izolácia je vhodná a často sa využíva aj v starších domoch. Nie je to materiál odporúčaný len pre novostavby.
  • Životnosť aplikovanej izolácie je minimálne 50 rokov, takže ak prerábate dvojgeneračný dom typu „kocka“, na skutočne dlhý čas máte o komfort bývania postarané.
  • Konštrukcia bude stále dýchať, bude prepúšťať potrebnú paru a nebude plesnivieť. Izolácia vytvára súvislú vrstvu, nehrozí vznik tepelných mostov, cez ktoré by teplo unikalo alebo prechádzalo dnu či von.
  • Čas izolovania je približne 6 hodín a práca je hotová. Vo vlastnej réžii by ste takto rýchlo nikdy strešný priestor nestihli zaizolovať.
 

 

 

 

 

Zaizolujeme strechu vo vašej kocke?

Pozrite si referencie, v ktorých uvidíte celý proces aplikovania fúkanej celulózovej izolácie pri dvojplášťovej streche.

 

 

 

 

Autor článku: Miroslav Plačko, majiteľ Instalem

 

 

Späť na ostatné články

 

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia